Kasvoja lukuun ottamatta hyvä kuva. Valaistus ok, mutta jotenkin on sellainen fiilis että kasvoissa ei ole paras mahdollinen kuvakulma tai ilme?
Olisin halutessani saanut valaistua mallin kokonaan, mutta en halua tässä projektissa. Muodot tulevat paljon paremmin esille varjojen kera. Yleensä varjoja pelätään kauheasti ja kuvista tulee latteita tylsiä taviskuvia.
Varjojahan kuvassa pitää olla. Se onkin se juttu että on varjoja ja "varjoja". Ja se on saletisti fakta että voimakkaat varjot kuvassa jakaa mielipiteitä kahtia. mielyttää ei koskaan voi kaikkia, eikä pidäkään. Kyllä näissä minusta varjot on hyvät, kasvoilla tosin on hiukan liian voimakkaat/epäjärjestyksessä olevat varjot jotka tekevät päänalueesta rauhattoman. Varjot kasvoilla yhdistettynä tuohon hiusten heikkoon irroitukseen ovat tämän kuvan miinukset.