Niinpä onkin Mutta onko kellään tällaista ? -Frank ZAPPA(The Mothers of Invention):Weasels ripped my flesh, ULTRARARE! 1971 German original issue LP, Reprise label, absolutely unique rat trap p/s!!!(Reprise RS 2028)EX /EX -$250.00 Pitänee laittaa illemmalla soimaan http://www.gemm.com/c/search.pl?fie...+ripped+my+flesh&Go!.x=31&Go!.y=16&Go!=Search
Stiff Little Fingers-Nobodys heroes. Löysin muuttolaatikosta vanhat vinyyli levyt, levyjä selatesta ei voinut muuta todeta kuin et, perkele vuodet menee nopeasti.
Kyllä,kyllä. Nyt vaan jotenki uppoaa... "Kädet tuntuu vierailta, silmät toisen omilta, ajatukset kuluneilta, sanat poikki sanotuilta. Miksi lähdit, miksi menit, rajan taakse ulkopuoleen, kauas luota ihmismaiden, vuoren juurelle poies. Pyhä paikka, jokainen paikka. Täällä ei kukaan uskalla käydä. Täällä sisar kultainen astuu virran äärelle, virtaan." -Talvipäivänseisaus
Niin tekee, oli kappale sitten melkein mikä tahansa. Vajaan vuoden enemmän tai vähemmän satunnaisen kuuntelun jälkeen tuo uusin levykin (Pedot) alkaa vihdoin aueta myös kokonaisuutena, eikä ainoastaan muutamana hienona kappaleena. On se vaan, jälleen kerran, niin erilainen kuin mitkään aiemmat.
AC/DC Hells Bells menossa. Mun elämäni alamäki alkoi teininä tästä biisistä, silloin mielestäni aivan ihana nainen (tyttö) kuunteli tätä ja tietysti mä hurahdin bändiin aivan täysillä ja aloin soittamaan sähkökitaraakin. On se joskus pienestä kiinni, vai mitä?