Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Kirka RIP

Discussion in 'Yleistä keskustelua' started by ajnu, Jan 31, 2007.

  1. ajnu

    ajnu

    293
    0
    0
    Miehen yllättävä poismeno varmaan puhuttaa myös kameralaukkulaisia. Omasta mielestäni hienon uran tehnyt mies kuoli yllättäen sairauskohtaukseen viime yönä. Osanottoni perheelle.

    Kunnioitan Kirkan poismenoa kuuntelemalla miehen kovinta levyä R.O.C.K. :ia
     
  2. Vs: Kirka RIP

    Eipä oikeastaan puhuta. En koskaan pitänyt miehen musiikista enkä äänestä. Sama juttu ku Juicenkin kohdalla.
     
  3. Vs: Kirka RIP

    Minulle tämän henkilön nimi ei sano yhtään mitään, siksi en osaa tätä surrakaan tai mitään muutakaan. Taitaa olla minun häpeäni sitten.
     
  4. Frank

    Frank Active Member

    7,250
    1
    38
    Vs: Kirka RIP

    jos kimi räikkönen tai matti nykänen kuolis niin yhtä paljon surisin. mattia ehkä hiukan enemmän koska varsin hauskoja juttuja on siitä ollu :)
     
  5. emerik

    emerik Well-Known Member

    5,870
    51
    48
    Vs: Kirka RIP

    Omasta puolestani osanottoni myös. Henkilönä jäänyt enemmän tuntemattomaksi kuin edesmennyt Juice, mutta samankauden ihmisiä. Muistaakseni joku hämärä muistikuva olisi jostain Kirkan julisteesta ala-asteella luokan seinällä. Niin kaukaiseksi persoonaksi hänestäkin sitten on tullut ja jäänyt. Ihmisiä menee ja tulee, meitä on monia joita ei muisteta ja joitakin joita sitten muistetaan..
     
  6. Vs: Kirka RIP

    Juu, Kirka aloitti 60-luvulla: ensilevy -69 ja Juicen ensimmäinen Lp tuli -73, minulle tuona aikana se oli suuri ero, mutta nyt katsoen ei. Tosin neljä vuotta vanha hitti olisi nykyään jo klassikko..
     
  7. Vs: Kirka RIP

    Eipä puhuta minuakaan mutta R.I.P. joka tapauksessa.
     
  8. Vs: Kirka RIP

    Rock In Peace Kirka \,,/
     
  9. Vs: Kirka RIP

    Kirka oli entinen naapurin poika 60 luvulla, 70 luvulla olin sen pändin roudarina pari vuotta, joskus 80 luvulla näin sen keikalla ja tapasin veski jonossa ja tokaisin "ootpa sä vanhentunut johon se totes niin sinäkin, ja alettiin turisemaan menneistä sen jälkeen en oo ku muutaman kerran tavannut, mutta hieno mies meni juicen kanssa taivaalliseen pändiin soittelemaan, hattua nostan miehelle joka jaksoi aina olla ystävällinen ja elämänmyönteinen.

    Noilta vuosila on satoja kuvia jotka luultavasti jää omaan albumiin.
     
  10. e-0r

    e-0r

    936
    0
    0
    Vs: Kirka RIP

    Olen ehkä siitä onnekas että en ole koskaan tavannut kumpaakaan esiintyjää, vain kuullut musiikkia.

    Ja senpä takia Juicen meno olikin paljon kovempi paikka. Kirkan kappaleet on ollu mulle aina yhdentekeviä, mutta onhan se läheisille kova paikka.
     
  11. paraneva

    paraneva Well-Known Member

    12,571
    6,546
    113
    Vs: Kirka RIP

    Eka albumi tuli -69, single -67, jos sillä nyt on mitään väliä?