Vs: Elämä valuu hukkaan Viita oli vanhan maailman miehiä. Hän ei voinut tietää, että meidän vastuullisten nykyihmisten on jatkuvalla viestittelyllä hoivatyönomaisesti pidettävä foorumia yllä. Foorumi poloinen näivettyisi jos viesti lähetetään kun on asiaa.
Vs: Elämä valuu hukkaan Koska tuossa ei ollut kysymysmerkkiä, on se retorista, kateellista uikutusta ;-) Meinasi ihan mennä moiset hölynpölyt huomaamatta, kun on noita ikkunoita 15 auki ja elokuvankatselun ja levynkuuntelun lisäksi muutakin tekemistä, kuin roikkua täällä vanhojen äijien hölmöyttä oikomassa ;-) ..ai niin katseltiin tuossa muutama tunti Italianmatkavideotakin. Ne on mukavia kun ei aina muistakaan kaikkea mitä tuli tehtyä. Tuossa pohdittiin sitä mediaa, kun ei ole oikein dvd ihan hypyn päällä lyhyytensä ja huonon kuvakoon tuen kanssa, lähinnä kyllä saunassa sitä. En viitsint sulkea tietsikkaa välilä, kun siellä voi aina olla joku ääliö hölmöine murheineenkin lisäämässä hauskuutta illan settiin...mitäs muualla? Oiskos facessa mitään kivaa videota? Oli toi kun orava pihisti lumisesta maasta kameran puuhun! ;-)
Vs: Elämä valuu hukkaan Tämä viesti oli varmaan ilkein henkilökohtaisuus, mihin olen oman "Kameralaukkufoorumi-urani" aikana törmännyt!
Vs: Elämä valuu hukkaan Mitäs ilkeätä siinä. Paljon kerrottiin, mutta mitä oppi kelvoton? Nauramaan toisen samanlaisen kanssa, tyhjää. Sitä mitä olivat oppineet.
Vs: Elämä valuu hukkaan Varmaan olet oppinut tähän ikään mennessä, että jotkin viisaudet on soveliasta pitää omana tietonaan.
Vs: Elämä valuu hukkaan Joku aina johtaa mutta onko 2 viestiä päivässä jotenkin ihan eri lailla ymmärrettävissä ja normaalimpaa kuin 4 viestiä? -------------------- Hei mirrored Keskustelualueella viettämäsi kokonaisaika: 201 päivää, 4 tuntia ja 30 minuuttia. Eihän tuo paljoa ole, kun on monta kertaa unohtunut kirjoittautua ulos päiviksi. Monta kertaa! : Ainakin neljä. Viestejä: 15159 (4.944 viestiä per päivä) Kuka tätä mahtaa johtaa, tietääkö Niffe? Siinä on kuusi jo lähellä. :-X
Vs: Elämä valuu hukkaan Heh. Jos yksi viestini kymmenestä olisi hölmö, en silti pääsisi Mholicin määriin niissä, ja jos yksi kahdestakymmenestä olisi hölmö, hän voittaisi jo järkyttävällä tuloksella ;-D
Vs: Elämä valuu hukkaan Olisikohan elämän saanut jotenkin paremmin talteen jos olisi vaan kerran viikossa kirjoittanut yhden viestin tänne?
Vs: Elämä valuu hukkaan Niin paljon asiaa, niin vähäsen muistettavaa. Ps. Keskustelualueella viettämäsi kokonaisaika: 24 päivää, 9 tuntia ja 28 minuuttia.
Vs: Elämä valuu hukkaan Teki mitä vaan niin joka tapauksessa elämä valuu hukkaan. Joten aivan sama kuinka paljon täällä roikkuu ja kirjoittelee.
Vs: Elämä valuu hukkaan Ei kenenkään elämä valu hukkaan. Vaikka reposteltaisiin, niin tuskin hukkaan siltikään. Jokaisen ihmisen elämä on ainutlaatuinen. Tai, voi olla että jossakin on joku, jonka elämä on aivan kuin oma. Vaikka edes toisessa mittakaavassa. Itse näen niin, että kristinuskon termi "sielu" onkin sitä. Jokainen jättää jälkensä läheiseen, joka taas läheiseen jne. vähän kuin perhosefekti. Samasta syystä länsimaisessa lääketieteessä pohdittiin pitkään, että onko "ajatukset" "ilmassa" vai "päässä". Pään sisällä. No mutta kuitenkin. Elämän valuminen hukkaan on negatiivinen ilmaus. Kannattaa nauttia elämästä niin pitkään kuin sitä on. Ei voi huomisesta koskaan tietää.
Vs: Elämä valuu hukkaan Jos miettii valovuosia tai joitakin suuria määritteitä voi helposti tuntea oman elämänsä tyhjyyden. Kuinka montaa henkilöä muistellaan 1100 luvun suomesta?
Vs: Elämä valuu hukkaan Yhtä. - Surku, ettei vastaavia ollut enempää, olisi vältytty monelta harmilta.
Vs: Elämä valuu hukkaan Ketä yhtä? Ei liene yhtään joka olisi historiallisten dokumenttien perusteella todennettavissa. Hukkaan meni tämäkin.
Vs: Elämä valuu hukkaan Lähes kaikkien muiden tuon ajan suomalaisten jälkeläisiä lienee täällä maata kansoittamassa, tuosta yhdestä ei olle tietoa... Kenen elämä vaikuttaa mitenkin...
Vs: Elämä valuu hukkaan Muistelee sitä porukka Jeesustakin, vaikka ei liene historiallisten dokumenttien perusteella todennettavissa.