Vs: Auringon lasku Kuvassa on itseäni miellyttäviä elementtejä, mutta pari pikku yksityiskohtaa pilaa osan katselunautinnosta; vanha vika, horisontti vinossa ja kennolla oleva roska, jonka olisit voinut kuvankäsittelyssä poistaa (oikea yläkulma)
Vs: Auringon lasku Kiitos huomioistasi. Katselin kaikki matkakuvat läpi viivaimen avulla ja minulla on aina sama kallistus horisontissa. Missäköhän vika, katsonko vinoon, pääkallellaan vaiko kamerassa. Ja kenno todellakin vaatii puhdistusta. Putsasin sitä jo reissussa, kun samainen roska näkyi useamman kerran sinisellä taivaalla, mutta siitä jäi ilmeisesti jotakin vielä kennolle. 6. ja 7.3. otetuissa kuvissa roskaa ei ole, mutta 9.3. se taas on joka kuvassa. Pitänee viedä oikein syvä puhdistukseen.
Vs: Auringon lasku Mä en kanssa saa ikinä horisonttia suoraksi, enkä kanssa tiedä, miksi. Eihän se aivan suora olekaan, mutta mulla aina johonkin kallellaan, vaikka miten säätäisi. Taitaa mulla olla nupissa vikaa. T Jukka