Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Arkadia Elektro

Discussion in 'Yleistä keskustelua' started by jupasierra, Feb 1, 2013.

    Googlettelin mutta en löytänyt kyseisestä firmasta mitään negatiivista. Onkohan kukaan tuolta tilaillut mitään ?

    http://arkadiaelektro.com/en/
     
  1. Herra iso herra

    Herra iso herra Active Member

    7,709
    10
    38
    Vs: Arkadia Elektro

    En minä noista mitään tiedä, mutta jos vaikuttaa (kuten vaikuttaa) liian halvalta, niin.......
     
  2. nomad

    nomad Well-Known Member

    10,349
    167
    63
    Vs: Arkadia Elektro

    Heh mitä hintoja... Et kai kuvittele että tämä olisi rehellinen putiikki?
     
  3. Mirrored

    Mirrored Well-Known Member

    23,779
    749
    113
    Vs: Arkadia Elektro

    AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VR II  yli donan.  Muka halpaa?  :D


    Kai joku jostain halpaan menee tähänkin, kunhan ehtii. Sitten löytyy jo palautteita ja sitten avataan uusi kauppa.  Näinhän se on mennyt vuosia.
     
  4. SakkeM

    SakkeM Well-Known Member

    23,208
    3,521
    113
    Vs: Arkadia Elektro

    D800 vain 1 140,63 € -  ihanan kallista!
     
  5. Vs: Arkadia Elektro

    En minä mitään kuvittele, kysyin vaan tietääkö kukaan kyseisestä (puolalaisesta?) firmasta mitään ? Muistan aikoinaan Sinplyelectronics:sta saman, huijarifirma josta itsekin tilasin kameran :)
     
  6. Mirrored

    Mirrored Well-Known Member

    23,779
    749
    113
    Vs: Arkadia Elektro

    Onnistuiko maksaminen?  Entäpä tavaran toimitus?

    Erinimisiä huijausputiikkeja on ollut paljon.  En muista oliko Simplyelectronics juuri varsinaisesti verrattavissa nyt esille tulleeseen, vai oliko se sellainen harmaaseen välimaastoon sijoittuva joka vain kohtuullisesti sai hintojaan alas kiertämällä jotenkin veroja ja erilaisin maahantuontijärjestelyin.

    Tämän Arkadian hinnat ovat tolkuttomat.  Ei voi siis olla totta.
     
  7. Jusera

    Jusera

    1
    0
    0
    Vs: Arkadia Elektro

    Hei!

    Olen ollut yhteydessä kyseiseen kauppakeskukseen, tässä keskuksen vastaus kyselyyn.

    ON BEHALF OF ANTHONY VESIN:



    Dear Sir,


    referring to your question concerning activity conducted via domain: www.arkadiaelektro.com I would like to inform that such page is used without any participation of the Arkadia Shopping Centre, its owner nor any entity from Unibail - Rodamco group. What is more, the activity connected with such page infringes the rights of companies from Unibail - Rodamco group and supposedly constitutes a crime. Taking above into consideration, the Center has initiated appropriate legal steps to remove existing infringements.



    Yours faithfully,





    Anthony Vesin

    Head of Shopping Center Management Poland

    Shopping Center Director of Arkadia









    Pozdrawiam,

    Michał Chodkowski
    Office Assistant  //// Arkadia Shopping Mall

    _____________________________

    Arkadia Centrum Handlowe

    Al. Jana Pawła II 82

    00-175 Warszawa


    Phone : +48 (22) 331 34 00 | Fax : +48 (22) 331 34 01

    E-mail :  <EMAIL email="recepcja.arkadia@unibail-rodamco.com"]recepcja.arkadia@unibail-rodamco.com</EMAIL>

    Web site: www.arkadia.com.pl
     
  8. niffe

    niffe Well-Known Member

    13,453
    563
    113
    Vs: Arkadia Elektro

    Tuttu puolalainen kertoi muistaakseni Arkadian toimivan vähän samalla mallilla kuin eBay'kin eli siellä on kaikenlaista firmaa myymässä kaikenlaista rompetta.
     
  9. niffe

    niffe Well-Known Member

    13,453
    563
    113
    Vs: Arkadia Elektro

    Noita pikku fibojahan graafikolle sattuu kiireessä. Käyttöliittymä on epäselvä tai sekava, niin tempaistaan jostain sopiva hyvältä näyttävä kuva ja lainataan siitä. Sikäli hauska sattuma, että Nikon mielestäni uutisoi pari kuukautta sitten siirtymisestä Android-käyttöjärjestelmään 80)

    Tuosta tuli mieleen toinenkin taannoinen lanseeraus, jossa Apple-faniboyt nitisivät taannoin jostain Nokian mainoksesta, jossa ei oltukaan kuvattu videota kännykällä, vaan ammattivehkeillä. Toivottavasti se ei tule kenellekään yllätyksenä, mutta aion paljastaa salaisuuden - jos ei kestä totuutta, simmut kiinni nyt! Kaikki mainokset kuvataan ammattimaisesti, sillä kyse on kalliista markkinoinnista - ei leikkimisestä. Myös Applen kännykkäkuva-mainokset tehdään samalla tavalla eli kuvataan kunnon vehkeillä ja laatua heikennetääntarpeen mukaan vähän kännykän tasoa paremmaksi, halusimme uskoa sitä tai emme. No niin - nyt voi taas avata simmut kulutuselektroniikkamarkkoininnin sadun hohtoiseen täydelliseen maailmaan! =)

    No leikki leikkinä - voin ehkä saada lisäinfoa Arkadiasta, jos maltatte odottaa...
     
  10. niffe

    niffe Well-Known Member

    13,453
    563
    113
    Vs: Arkadia Elektro

    Sen verran selvisi heti, että muistin nimen väärin. Se Ebayn kaltainen viritys ei ollut Arkadia, vaan Allegro, jonka tavoittaa osoitteesta allegro.pl. Tuolta voi ainakin tehdä veret seisauttavan halpoja löytyjä, jos vaan hermo kestää epämääräistä kaupankäyntiä...  ;)