Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Aloittelijan otoksia

Discussion in 'Kuvat ja galleriat' started by M.Heinonsalmi, Mar 19, 2010.

    Tervehdys foorumille! Ensimmäinen viesti tänne ja samalla jokunen kuva. Olen vielä suht aloittelija valokuvauksessa ja kiinnostus valokuvaukseen heräsi vasta viime heinäkuussa kun seurasin omissa häissäni valokuvaajan toimintaa. Siitä se sitten lähti. Mielelläni otan vastaan kommentteja oheisista kuvistani, olivatpa ne sitten risuja tai ruusuja :D
    -Mikko-

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  1. pleppanen

    pleppanen Active Member

    1,534
    0
    36
    Vs: Aloittelijan otoksia

    Laadukas satsi kuvia. Jos olet näin vähän aikaa todellakin kuvannut, voin tehdä vain yhden johtopäätöksen: luonnonlahjakkuus.
     
  2. Jukkis71

    Jukkis71 Active Member

    Vs: Aloittelijan otoksia

    Kyllä.
    5 ja siitä edespäin huikeita kuvia.
    Todella hienoja.
    T Jukka
     
  3. motris

    motris Well-Known Member

    4,928
    785
    113
    Vs: Aloittelijan otoksia

    33, 88 ja tuolit on niitä, joista tykkään. Kannatti mennä vihille.
     
  4. argha

    argha

    111
    0
    0
    Vs: Aloittelijan otoksia

    Hei,

    Tulee semmonen zen mieleen tuosta kukasta ja siitä aidasta sen yllä, oikein hienoja.  Jos risuja kaipaat niin tanssija ja tuolit ei toimi mulle – mutta kuten sanottua, yks tykkää, toinen lyttää :)

    t.A
     
  5. Vs: Aloittelijan otoksia

    Joo hyvältä näyttää! paiski vaa lisään ruutuja. Tossa oli muutama jotka oli tosi hyvän näkösiä! keep it up!
     
  6. aaki

    aaki Active Member

    3,685
    2
    38
    Vs: Aloittelijan otoksia

    Joo hienoja kuvia.
    Niin se vaan on että toiset sen osaa.
     
  7. Est

    Est Well-Known Member

    17,936
    2,072
    113
    Vs: Aloittelijan otoksia

    Jepulis.
    Pari oikein mainiota. Mulla on niin väsyt öögat nyt, etten ilman kuvanumerointia pysty laskemaan mikä on monesko ja tätä myötä tarkemmin eri kuviin, yksittäin, puuttumaan.
    Mut pääasiallisesti oikein positiivinen kuvapläjä, selkeästi.
    Taas yksi todiste siitä että sitä joko on tai ei ole, joissakin, johonkin, joskus ja jostain kumman syystä. Joissain ei siihen mutta varmaan johonkin muuhun. Ehkä.

    Sussa "sitä" selvästi on, valokuvaamiseen. Joten omaa ääntä ja näkemystä kuunnellen ja uskoen mainiota että hedelmällistä jatkoa.

    - Erska


    Edit. T...
     
  8. Vs: Aloittelijan otoksia

    Kiitos kaikille erittäin kannustavasta palautteesta! Tästä on hyvä jatkaa, oppia lisää uutta ja kehittyä valokuvaajana. Ei muuta kuin kuvaamaan...

    -Mikko-
     
  9. Est

    Est Well-Known Member

    17,936
    2,072
    113
    Vs: Aloittelijan otoksia

    Just ! Ihana asenne !

    - Erska
     
  10. alah

    alah Member

    237
    0
    16
    Vs: Aloittelijan otoksia

    Hyvää settiä, varsinkin alkupää. Pari viimeistä jäi jotenkin ulos kokonaisuudesta. Tanssi on todella hieno!
     
  11. Vs: Aloittelijan otoksia

    Kiitän!